Ana Sayfa / Yaşam / Elon Musk’ın Hayat Hikayesinden Notlar

Elon Musk’ın Hayat Hikayesinden Notlar

Dünyanın önde gelen girişimcilerinden Elon Musk’ın hayatı ilginç hikayeler ile dolu.

28 Haziran 1971’de Güney Afrika’da doğdu.

Güney Afrikalı mühendis bir baba ile Kanadalı model bir annenin çocuğudur.

Annesi ile babasının boşanması üzerine babası ile kalmayı seçti.

Uzun yıllar babası hakkında konuşmadı sonradan bunun nedeninin babasının kendisinden 42 yaş küçük üvey kızından çocuğu olmasından kaynaklandığı anlaşıldı.

Üniversitedeyken kiraladığı evi diskoya çevirerek para kazandı.

Kardeşi ile kurdukları Global Link Information Network adlı şirketi adını Zip2 olarak değiştirip 300 milyon dolara sattı.

Çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan PayPal’ı kurdu ve bu şirketi de 1.5 milyar dolara Ebay’e sattı.

Ürettiği elektrikli araç Tesla ile dünyanın büyük otomobil üreticilerinin de kendi elektrikli araç projelerini geliştirmesine öncülük etti.

İkiz ve üçüz olmak üzere beş oğlu var.

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Almanya’nın İlk Türk Kökenli Belediye Başkanı

Belit Onay artık Alman siyaset tarihine girmiş bir Türk. Bunun sebebi ise yapılan belediye başkanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir